Ako vyriešime dilemu malej a nudnej domácnosti?

Bez ohľadu na to, či chceme domovu vrátiť sviežeho ducha alebo svojmu bytu, domu alebo chalupe definovať jedinečný štýl bývania, budú nám k tomu stačiť minimálne náklady a úsilie. Zvykneme podceňovať malé zmeny a myslíme si, že na zmenu by sme mali reorganizovať celú miestnosť s príslušenstvom? To však nemusí byť pravidlom.

Ako vyriešime dilemu malej a nudnej domácnosti?

Ako vyriešime dilemu malej a nudnej domácnosti? (Foto: unsplash.com)

Aká veľká radosť nastane vtedy, keď si uvedomíme, že aj obyčajné bytové doplnky ako lampa, kvety, zrkadlo alebo maľba, dokážu zázraky na počkanie! Často je tomu presne tak, preto chcem pripomenúť, že často stačia aj malé zmeny, o tom vás presvedčíme na niekoľkých príkladoch. Základ sú farby stien. Chcete zvýšiť stropy? Na to bude stačiť ak natriete steny svetlou farbou a stropy natriete ešte o niečo svetlejšou.

Ak chcete získať viac svetla do miestnosti, také zrkadlo dokáže skutočné zázraky. Chcete originálnu miestnosť? Niekedy postačí vhodne zvolený obraz alebo iný kus umenia. Nie nemusíte hneď zakladať zbierku s umením, postačí aj 1 alebo 2 vhodne zvolené kúsky. Jedálenský stôl alebo konferenčný stolík perfektne zvýrazní misa plná rôzne farebného ovocia.