Najviac trendy doplnky a dekorácie? Sú to presne tieto

Ak vo svojom domove túžite niečo zmeniť a nemáte rozpočet na veľkú rekonštrukciu či kúpu nového nábytku, je na mieste začať pri detailoch. Je to totiž malý veľký krok, ako zmeniť celkový pohľad na miestnosť, ktorú dôverne poznáte. Ktoré idú práve do módy?

Najviac trendy doplnky a dekorácie? Sú to presne tieto

(zdroj: unsplash.com)

Biela verzus čierna je nadčasová

V prvom rade – čo je možné, to zaoblite. Stolík, stoličky, predmety, jednoducho hranaté vázy alebo napríklad popolníky vymeňte za oválne kusy. Akýkoľvek doplnok si chcete kúpiť, kúpte ho v oblom prevedení. Kombinácia dvoch farieb? Určite áno. Moderný je predovšetkým ten najklasickejší kontrast, čiže čierna a biela. Čím viac bielych doplnkov si zoženiete, tým tmavšie nech sú ostatné predmety v kontraste s nimi. Biela by totiž nemala pôsobiť sterilne, ale čisto. A to docielite práve kombinovaním s čiernymi doplnkami.

Veľká svietiaca guľa? Prečo nie!

Klasika je aj kameň. Do módy sa opäť vracajú doplnky z pálenej hliny. Ak máte plný byt plastových črepníkov, je načase vymeniť ich za modernú terakotu. Moderne bude fungovať aj takéto obloženie. Či už si ho dáte do kuchyne, kde môže zažiariť v kombinácii s keramikou a drevitým podfarbením, alebo do chodby v podobe obkladačiek na zemi. Dostatok svetla je základným pilierom zdravého bývania. Čo tak spojiť zdravie so štýlom? Do módy totiž idú aj nadrozmerné lustre, nočné lampy a celkové svietidlá. Nebojte sa preto spraviť z osvetlenia dominantu miestnosti.

Drevo vždy bolo aj bude

Keďže ekológia našťastie začína hrať prvé husle, v súlade s ňou ide aj bytový a domový dizajn. Drevené doplnky a nábytok, ktorý sa získava z drevín, sú v prírode následne nahradené, preto sú pre prírodu šetrnejšie, než produkcia umelín, plastov a laminátových povrchov. Aj preto sa drevo opäť stalo moderným a prevedenie interiéru v drevenom štýle trendom ďalšieho roka. Neznamená to samozrejme, že by ste mali svoj príbytok v centre mesta zmeniť na zrub – opäť sa zamerajte iba na doplnky. Stoličky, misky, vázy, alebo iné doplnky na stôl, parapet alebo do police, budú najviac šik v dreve. Minimálne viac, než tie plastové.