Moderné trendy v kuchyni

Trendy v zariaďovaní interiéru sa neustále menia. Týka sa to aj kuchyne a jedálne. Tieto miestnosti neslúžia len na prípravu a konzumáciu jedla. Chcete sa tu tiež cítiť príjemne. Prinášame vám niekoľko inšpiratívnych nápadov.

Moderné trendy v kuchyni

Moderné trendy v kuchyni (Foto: kuchyneprunus.sk)

Moderné kuchyne

Moderné kuchyne majú niekoľko charakteristických rysov: veľa svetla, čisté línie a ostré hrany, ktoré spolu vytvárajú jeden harmonický celok. Súčasťou modernej kuchyne sú okrem toho jednoliate pracovné plochy a ostrovčeky. Obľube sa tiež stále teší prepojenie obývačky s kuchyňou, ktoré vytvára dojem veľkého a otvoreného priestoru.

Farby modernej kuchyne

Aktuálnym trendom sú prírodné farby materiálu: odtiene šedej, hnedej, jantárovej a olivovej. Nestarnúcimi a stále žiadanými farbami sú biela a čierna. Štýlovo vyznie aj hrubo opracovaný prírodný materiál. Pri výbere farby prihliadajte na veľkosť miestnosti, množstvo prirodzeného svetla a materiál a farbu podlahy. Ak máte kuchyňu prepojenú s obývacou izbou alebo jedálňou, tak aj na štýl zariadenia týchto miestností.

Dizajnové jedálenské stoly

Stôl je dominantným kusom nábytku v jedálni. Je to miesto, kde sa spolu stretáva celá rodina pri rôznych príležitostiach. Plní nie len úžitkovú ale aj estetickú funkciu. Dizajnové jedálenské stoly v sebe spájajú atraktívnosť a funkčnosť. Vyrábajú sa v rôznych tvaroch a veľkostiach. Spoločným menovateľom je nevšedný, prepychovo pôsobiaci vzhľad. Takýto jedálenský stôl upúta svojou jedinečnosťou. Celému interiéru dodá podmanivú charizmu.

Dizajnové jedálenské stoly sa vyznačujú nenapodobiteľným dizajnom v rôznych štýloch. Od rustikálneho, retro a klasického štýlu až po moderný a industriálny štýl. Vyrábajú sa z dreva, exotického dreva, skla, kovu a kameňa a ich kombinácií. Všetky majú jednu spoločnú vlastnosť: budete sa pri nich cítiť luxusne.

Text:PR