Keď sa už do kuchyne nič nezmestí – alebo tipy na tie najšikovnejšie a najneočakávanejšie úložné priestory

Ak chcete vedieť, ako si správne zorganizovať kuchyňu, na internete určite nájdete obrovské množstvo návodov. Na vylepšenie každodenného fungovania však postačí aj niekoľko správnych tipov – a práve také pre vás v nasledujúcom článku máme!

Keď sa už do kuchyne nič nezmestí – alebo tipy na tie najšikovnejšie a najneočakávanejšie úložné priestory

(zdroj: unsplash.com)

Pohyblivé a úsporné

Počuli ste už o „výsuvnej špajzi“? Je to praktický nápad nielen pre maličké kuchyne, ale aj pre tie väčšie, v ktorých chcete tiež šetriť miestom. Úzka polica, ktorú vysuniete spomedzi skriniek, prípadne z miesta medzi skrinkou a stenou, zabezpečí to, že budete mať vždy a všetko po ruke. Rovnako je skvelé, ak máte v kuchyni aj posuvné police. Ľahšie sa s nimi manipuluje, jednoducho sa otvárajú a lepšie vďaka nim zorganizujete hrnce či panvice. A ak naozaj nemáte miesta nazvyš, stavte na rohové police. Poslúžia napríklad aj na bylinky, koreniny alebo drobné predmety, ktoré potrebujete mať v dosahu či na očiach.

Maximálne využité zásuvky

Častokrát v kuchyni máme dosť úložného priestoru, ale je zle využitý. Ruku na srdce: kedy naposledy ste organizovali predmety, ktoré máte poukladané v kuchynských zásuvkách? Využite ich na 100 % – dobrým pomocníkom vám môžu byť napríklad aj rôzne oddeľovače, ktorými konkrétnym veciam vymedzíte v zásuvke konkrétne miesto. Efektným úložným priestorom sú určite aj dózy. Nemusia byť hneď tie najväčšie, pokojne na pracovnú plochu linky položte hneď niekoľko veľkostí a presypte do nich často využívane suroviny. Keď ich raz vyskúšate, už nikdy ich nebudete chcieť rušiť.

V kuchyni nemusíte mať len obrazy

Máte v kuchyni voľnú stenu? Aj to je priestor na ďalšie úložisko. Šupnite si na ňu „nástenku“, na ktorú pripevníte každodenné predmety z kuchyne ako pokrievky, nožnice, šálky či dekorácie. Nielen police a zásuvky musia byť posuvné – čo tak dať si do kuchyne aj posuvné dvere? Môžete nimi veľmi ľahko a účinne prekryť prípadný neporiadok a ak ich materiálovo zladíte so zvyškom interiéru, tak aj vytvoriť plnohodnotnú súčasť novej miestnosti plnej úložného priestoru.