Ako odstrániť sekundové lepidlo?

Ak chcete niečo poriadne zalepiť, sekundové lepidlo je na to ideálne. No čo robiť v prípade, ak sa vám nanesie lepidlo tam, kde nechcete alebo zalepenú vec už odlepiť? Vtedy nastáva problém, pretože nie je úplne jednoduché takýto typ lepidla odstrániť. Čo je najlepšie použiť a aké sú triky, aby sa vám lepidlo odstraňovalo jednoduchšie?

Ako odstrániť sekundové lepidlo?

Ako odstrániť sekundové lepidlo? (Foto: unsplash.com)

Sekundové lepidlo používame na rôzne povrchy, preto sa odstraňuje z rôznych povrchov rozdielne. Ak sa zašpiníte lepidlom pri aplikácií, určite sa ho nesnažte násilím odstrániť. Jednoducho ho odstránite napríklad soľou, kedy budete poriadne šúchať kryštáliky soli o pokožku a potom to už len zmyjete vodou. Z pokožky sa dá lepidlo odstrániť aj pomocou sódy bikarbóny a kokosového oleja.

Na odstraňovanie sekundového lepidla z rôznych povrchov môžete použiť rôzne prostriedky aj iné látky. Využiť sa dá napríklad lieh, benzín alebo saponát. Ak vám zostalo lepidlo na nábytku, mali by ste použiť niečo šetrnejšie. Najprv je vhodné skúsiť lepidlo odstrániť mechanicky, a ak to nepôjde, siahnuť môžete v tom prípade po mydlovej vode alebo špeciálny odstraňovač lepidla.