Osvedčené tipy, ako oživiť a presvetliť váš domov

Ako prinavrátiť miestnosti sviežeho ducha pomocou farieb? Premaľovanie stien dokáže rozjasniť miestnosť na nepoznanie. Koberec je ošarpaný. Dosky vydávajú piskľavé zvuky. Podlaha potrebuje zmeniť na plávajúcu alebo vymeniť drevené drevené parkety? Aj to všetko môžete oživiť zmenou alebo novými farbami v miestnosti.

Osvedčené tipy, ako oživiť a presvetliť váš domov

Osvedčené tipy, ako oživiť a presvetliť váš domov (Foto: unsplash.com)

Chcete si pomôcť prirodzeným svetlom? Dovoľte slnečným lúčom, aby vás ušetrili od zbytočného svietenia svietidlami počas dňa. Strhnite látkové závesy, aby mohlo Slnko prísť do vášho domova. Čo potom, keď Slnko zapadne? Žalúzie v modernom drevenom, látkovom alebo plastovom prevedení, vonkajšie zatváracie okenice či iné predmety na vytvorenie tieňa sa rozhodne zídu, no nemusíte ich mať zatiahnuté celý deň.

Ak sa kamarátite s modernými vychytávkami, máme tip pre bývanie v dome na ekonomické strešné okno s tieňovacou výplňou skla. To poskytne pravidelné odvetrávanie s minimálnym prístupom tepla a dostatok prirodzeného svetla. Vďaka umiestneniu na streche neprídete ani o kúsok súkromia a pri umiestnení nad posteľou získate krásny a romantický výhľad.