Existujú nadčasové vianočné ozdoby? Alebo ako vyzdobiť svoju domácnosť, aby ste každý rok nemuseli nakupovať

Počas adventu sa v mnohých domácnostiach začínajú objavovať adventné vence, konáriky z ihličnatých stromov či vianočné gule. Keďže trendy takejto vianočnej výzdoby sú každý rok iné, je náročné zvoliť dekorácie, ktoré ladia s vaším interiérom a sú aj moderné. Zvoľte si vlastnú cestu – použite výzdobu, ktorá je elegantná a štýlová už celé roky.

Existujú nadčasové vianočné ozdoby? Alebo ako vyzdobiť svoju domácnosť, aby ste každý rok nemuseli nakupovať

(zdroj: unsplash.com)

Klasika, alebo luxus?

Ústredným bodom, pri ktorom sa odohrávajú stretnutia s rodinou a priateľmi počas vianočných sviatkov, je určite stôl. Vianočné prestieranie je pre nás samozrejmosťou, jeho farby by však každý rok mali byť iné. Naše odporúčanie je neriadiť sa trendmi, ale vždy prispôsobiť prestieranie vášmu interiéru. Nič však nepokazíte nadčasovou, tradičnou vianočnou kombináciou červená a zelená. Okrem tejto tradičnej kombinácie farieb dodajú luxusný a slávnostný dojem, ktorý k Vianociam patrí, vášmu domovu predovšetkým farby drahých kovov. Zlatá a strieborná sa dobre kombinujú s ďalšími farbami, najmä strieborná s bielou, modrou alebo pastelovými odtieňmi a zlatá s červenou, zelenou a ostatnými teplými odtieňmi. 

Menej je viac

K nadčasovým patria aj dekorácie v zemitých prírodných odtieňoch. Ide hlavne o hnedú, zelenú, tehlovo červenú a na doplnenie aj bronzovú farbu. Tieto dekorácie vyznejú krásne najmä v spojení s doplnkami z prírody, či už v podobe pekne tvarovaných drevených konárov a šišiek, alebo tráv, šípok a škrupiniek z orechov. Minimalizmus bude moderný vždy. Vzťahuje sa aj na farebnosť, preto odporúčame zvoliť jednu farbu, najlepšie bielu, ktorá evokuje sneh a dekorácie v tejto farbe potom aranžovať v interiéri. Do interiéru je dobré dostať aj útulnosť, ktorú najlepšie dosiahnete vankúšmi a hrejivými prikrývkami. Opäť ide nielen o praktické vybavenie vašej obývačky, ale aj nadčasovú dekoráciu, ktorá môže byť súčasťou interiéru celý rok. Počas sviatkov si však žiada charakteristický vzhľad, takže oblečte vankúše do obliečok s vianočnou tematikou, ako sú typické vzory, nápisy aj kárované látky.

Na girlandy, vence a hviezdy nesmiete zabudnúť

Čo je typickou vianočnou dekoráciou? No predsa girlandy! Či už tie z umelej alebo živej čečiny, všetky sú osvedčenou dekoráciou, ktorá sa dokáže prispôsobiť každému priestoru. Ozdobte girlandami zárubne dverí, zábradlie schodiska, rímsu kozubu alebo ich jednoducho zaveste do priestoru. Po girlande je druhým vianočným “must have” veniec. Nielen adventný, ale aj ten na dvere. Zvoľte opäť nadčasový vzhľad, ktorý uprednostňuje prírodné materiály a osvedčené farby. Vence na stôl a dvere by mali byť zladené. Vločky k zime patria, a preto sú aj vďačnou vianočnou dekoráciou. V žiadnom interiéri by nemali ako súčasť dekorácie chýbať. Tak isto, ako aj hviezda, znamenie ohlasujúce narodenie Ježiša. Na všetky dekorácie alebo vybavenie domácnosti môžete využiť Merkury Market zľavové kódy, vďaka ktorým nakúpite výhodne a z pohodlia domova. Chýba vám ešte niečo pod vianočný stromček? Čo tak siahnuť po praktickom darčeku vhodnom pre celú domácnosť – pozrite si náš test kávovarov a vyberte ten, ktorý sa práve do tej vašej bude hodiť.