Podľa čoho vyberať manželskú posteľ a čo pri výbere zvážiť

Keď už vyberáte po rokoch manželskú posteľ a rozhodli ste sa do nej investovať, mali by ste si poriadne naštudovať, čo zvažovať pri výbere manželskej postele a ako vlastne na to. No a na pomoc vám tu dnes je práve tento článok! Mala by byť pre vás pohodlná, dostatočne veľká s nadčasovým dizajnom. Samozrejme, sto ľudí, sto chutí a vždy treba vyberať podľa svojho gusta. Postelí je teraz naozaj veľa, preto je dobré, aby ste poznali výhody a nevýhody daných typov.

Podľa čoho vyberať manželskú posteľ a čo pri výbere zvážiť (Foto: pixabay.com)

Dôležité je všímať si každý detail

Čo by ste si mali zapamätať ako prvé, tak je to, že posteľ nevyberajte unáhlene a neuspokojte sa s niečím čo sa vám nepáči. Je to predsa len investícia a vy potrebujete, aby vám posteľ vydržala niekoľko rokov. Prvá vec, čo si pri vyberaní postele všimnite je jej výška. Ak ste ešte mladí, tak vás to až tak neovplyvní, no hlavne starší ľudia ocenia práve vyššie postele. Bežná výška býva približne 50 cm. Výška sa dá navýšiť potom aj vyšším matracom. Pri matracoch sa majte na pozore ešte viac, v tom pomôžu tipy ako vybrať matrac, ktoré nájdete na stránkach nákupnej poradne.

Ďalej je potrebné všímať si, aké boli na výrobu postele použité materiály. Čím kvalitnejšie a pevnejšie, tým samozrejme lepšie. Pri posteliach vyrobených z laminátu a MDF dosky je dôležité skontrolovať hrúbku týchto materiálov. Mali by to byť približne 2 centimetre.  Pri návrhu môže pomôcť 2d cad.

S čelom alebo bez čela?

Pre niektorých je čelo postele len zbytočná „dizajnová“ časť postele, no a niektorí si ho zas nevedia vynachváliť. My sme určite za čelo. Čelo postele dokáže poslúžiť nie len ako dizajnová časť postele, ale aj ako časť medzi chladnou stenou a posteľou. Taktiež veľmi dobre poslúži aj pri večernom čítaní alebo pri práci v posteli. Tiež slúži ako zábrana proti vypadávaniu vankúšov a dokáže umocniť pocit pohodlia a bezpečia.