Ktoré kvety vyfarbia vašu záhradu na jeseň? Tieto kvitnú práve v tomto období

Jeseň je charakteristická tým, že je všetko farebné, žlto-červeno-oranžové. No aké to je, keď všetky listy už opadnú a uschnú na zemi? Vaša záhrada sa zmení skôr na šedé miesto, ktoré sa pripravilo na zimný spánok. Ak ale chcete, aby vaša záhrada bola farebná aj napriek tomu, zasaďte si do záhrady také kvety, ktoré vám budú kvitúť aj na jeseň! A tie najkrajšie vám dnes predstavíme. 

Ktoré kvety vyfarbia vašu záhradu na jeseň? Tieto kvitnú práve v tomto období (Foto: pixabay.com)

Sirôtky

Aj keď sa vám môžno sirôtky spájajú hlavne s jarou, kvitnú aj na jeseň. Sú to kvety, ktoré sú farebné, oživia vašu záhradu a viete si vybrať z viacerých druhov, či už veľkokveté alebo drobnokveté. Čo sa týka starostlivosti o tento druh kvetov, tak zasadiť by ste ich mali na miesto, ktoré má dostatok slnka a dostatok vlahy, no nie príliš moc. Zasadiť ich môžete do kvetináčov aj do záhonov.

Vresy

Keď sa povie jeseň a aký kvet sa s ňou spája, tak si väčšina z nás predstaví práve vresy. Vysadiť ich môžete kamkoľvek, či už do skaliek, záhonov aj kvetináčov, či debničiek. Keďže je na jeseň aj obdobie dušičiek, tak namiesto umelých kvetov a vencov je o čosi krajšie a zároveň ekologickejšie dať na hroby vresy.Tieto rastliny veľmi citlivo reagujú na stav vlahy, takže by ste ich mali pravidelne polievať. Ak ich budete sadiť do záhrady, tak je lepšie vysadiť ich do skupiniek ako do záhonu. 

Veternica

Tieto kvietky majú rôzne farby, najčastejšie bielu, ružovú alebo červenú. Sú najvyhľadávanejšími trvalkami a kvitnúť vám budú až do prvých silnejších mrazov. No ak ich na noc schováte do vnútra, dokážu vydržať ešte dlhšie. Okrem kvetináčov ich môžete vysadiť aj do záhonov, ideálne na slnečné alebo polotienisté miesta. Okrem strihania, poriadneho zavlažovania a pôdy s dostatkom živín nepotrebujú už nič, takže sa nemusíte báť, že vás budú stáť veľa času a starostlivosti.