Získajte „viac“ vďaka vrstveniu svetlých odtieňov

Dajte si záležať na tom, aby ste v miestnosti nemali stále tú istú farbu predmetov. Biele okná si pýtajú krémové alebo vanilkové závesy, aby mohli odrážať svetelné lúče. Ak nie ste práve zástanca závesov, aj tu poznáme riešenie. Pozrite sa po žalúziách, ktorých výber je skutočne široký a viete si vybrať z množstva vzorov a farieb. Podobne sa dá vo svetlých farbách v interiéri pokračovať aj inde.

Získajte „viac“ vďaka vrstveniu svetlých odtieňov

Získajte „viac“ vďaka vrstveniu svetlých odtieňov (Foto: unsplash.com)

Napríklad do kúta miestnosti umiestnite vysokú lampu a kreslo s malým stolíkom. Máte tak razom skvelý čitateľský kútik. Svetlo zabudované na stene vo forme elegantného svietidla rozjasní priestor. Podsvietené obrazy dodajú šarm umeleckému dielu a bude jasne viditeľné. Kombinácia prirodzeného svetla dopadajúceho do miestnosti, tlmenej farby stropného svetla, nástenného svietidla či lampy na nočnom stolíku, zvýraznia to, o čo sa usilujeme.

Svetlých farieb sa držte aj pri nábytku. Stále je v trende biely nábytok a určite ešte dlho ostane. Kombináciou s jednoduchými líniami získate opticky väčší priestor. To oceníte nielen pre malé, ale aj veľké miestnosti. Budete sa tak v nich cítiť vy aj vaša návšteva o poznanie príjemnejšie. Nezabúdajte, že menej je niekedy viac, aj tu to platí. Ak chcete fádne svetlé farby oživiť, skúste napríklad vhodne umiestniť misu plnú pestrofarebného čerstvého ovocia.