Svieže a svetlé ladenie pre malé miestnosti

Chcete opticky zväčšiť každú miestnosť? Neutrálne farby v kombinácii s modrými a zelenými odtieňmi sa výborne hodia do malej izby. Čím tmavší odtieň farby, tým viac potláčame priestorovosť. Čo sa týka bytových doplnkov ako sú napríklad menšie koberčeky alebo ozdobné vankúše, tie sa najlepšie hodia v jasných farbách zlatej alebo pieskovej, tieto zútulnia váš príbytok.

Svieže a svetlé ladenie pre malé miestnosti

Svieže a svetlé ladenie pre malé miestnosti (Foto: unsplash.com)

Trojfarebne zladené kombinácie farieb ako sú zelená, modrá a slabo hnedá nič nepokazia, práve naopak. Skúste ich pretaviť a umiestniť aj do vášho príbytku. Ak ste zástancovia štýlu tón v tóne, čo sa v praxi ukáže voľbou jednofarebných odtieňov, drevené svetlé podlahy pôsobia dlhšie a na pohľad čistejšie. Tmavá podlaha umocní efekt malého priestoru.

Nezabúdajte ani na nábytok. Ten voľte vo svetlých farbách s jednoduchými líniami. Trendom je jednoduchý biely nábytok. Čo sa týka bielej, je to klasika už roky a rozhodne ešte dlho bude. Podobne je to aj pri farbách stien. Zrejme aj to je hlavný dôvod toho, prečo pri zmene podnájmu žiadajú majitelia čoraz častejšie premaľovanie stien na bielo. Dôraz treba brať aj nato, nakoľko je izba slnečná. Vtedy je potrebné vyhnúť sa určitým farbám, aj keby boli v svetlých otieňoch. Konkrétne ide o takzvané slnečné farby, ako je oranžová a žltá, farby teplé. Tie umocňuju pocit tepla v miestnosti a v lete by sa vám malá izba premenila na saunu, čo je zrejme nežiadúce.