Feng-shui a vaša spálňa – ako si ju zariadiť podľa týchto pravidiel?

Niektorí týmto veciam veria, niektorí nie. Ak vás zaujíma, ako by ste si mali zariadiť vašu spálňu na základe feng-shui, tak vám s tým pomôže tento článok. Vysvetlíme vám ako ideálne umiestniť posteľ, aké sú tie ideálne farby a tiež to, čo by ste mali zo spálne určite odstrániť, pretože to tam nemá čo robiť (samozrejme, podľa pravidiel Feng-shui). Tak poďme na to.

Feng-shui a vaša spálňa – ako si ju zariadiť podľa týchto pravidiel? (Foto: pixabay.com)

Umiestnenie postele

Ak staviate dom, tak by ste nemali zabúdať na to, že by podľa pravidiel feng-shui nemala spálňa susediť s kúpeľňou alebo záchodom. Čo je možno veľkým prekvapením, pretože veľa rodín to rieši tak, že si k spálni automaticky pridáva vlastnú kúpeľňu. Ale späť k umiestneniu postele – mala by sa nachádzať šikmo oproti dverám tak, aby ste mali dobrý výhľad na to, kto dverami prichádza. Na druhej strane by ale nohy postele nemali byť v rovnakej línií s dverami. Je lepšie, aby bola posteľ na vyvýšenom mieste a ideálnym materiálom je drevo.

Ideálne farby do spálne

Farby sú niečo podobné ako štýl zariaďovania interiéru – každý máme iný vkus a páči sa nám niečo iné. Niekto má rád výrazné farby a niekto nedá doplniť na tlmené zemité farby. Podľa feng-shui je najdôležitejšie v spálni telo zrelaxovať a to navodiť aj pomocou farieb. Na toto sú ideálne napríklad odtiene oranžovej, béžovej, bielej alebo svetlé odtiene modrej. 

Čo by ste v spálni nemali mať

Aj detaily môžu vplývať na vaše pocity a vnímanie priestoru. Preto by ste im taktiež mali dávať v spálni dostatočný dôraz a tiež im venovať nejaký ten čas. Zo spálne by ste mali jednoznačne odstrániť veci, ktoré vám privodzujú smútok, hnev alebo akékoľvek iné negatívne emócie, pokojne to môžu byť aj fotografie so spomienkami. V spálni by nemali byť ani fotografie príbuzných, detí alebo rodičov, pretože je to vaše súkromné partnerské miesto. Tam takéto veci jednoducho nemajú čo robiť. Nemali by ste tam mať ani lieky a kozmetické prípravky, pretože sú to nevhodné a vyrušujúce predmety.