3 dobré rady, ak chcete účelný interiér

Zabite dve muchy jednou ranou! Máme pre vás hneď 3 osvedčené tipy na dobré rady, ako na účelný interiér. Získajte originálne kúsky pre váš interiér a zároveň účelné kúsky, ktoré vám zjednoduchšia a zlepšia bývanie. Určite si nájdete to svoje aj vy a nie jednu radu uplatníte aj pri úpravách vo vašej domácnosti.

3 dobré rady, ak chcete účelný interiér

3 dobré rady, ak chcete účelný interiér (Foto: unsplash.com)

Dizajnové zrkadlo

Miestnosti s dostatočnou a veľkou obytnou plochou privítajú zrkadlo umiestnené na opačnej strane ako okná. Vďaka tomuto umiestneniu bude miestnosť pôsobiť opticky väčšia, získa viac svetla a pocit z nej bude o to príjemnejší. Štýlové zrkadlo s prehľadom nahradí prázdne miesto na stene a zastane aj úlohu umeleckého predmetu. Rozmerné ale aj mnohé malé zrkadlá, pomôžu vytvoriť rozsiahly vzdušný priestor. Nebojte sa ich ani kombinovať čo umiestniť hneď niekoľko.

Praktické poťahy

Obliečky a poťahy chránia vankúše, gauč a kreslá od znečistenia. Čo tak dať im svieži letný nádych v teplých farbách žltej, svetlo modrej alebo staro ružovej? Biela klasika nikdy nesklame, ale pri domácich miláčikoch a deťoch bude rýchlejšie posiata škvrnami, preto odporúčame skôr iné farby. Ani vzory, kombinácie farieb a materiálov nemusí byť na škodu, práve naopak. Vyhrnite si rukávy a stante sa na chvíľu odborníkom na interiér.

Účelne úložné boxy a koše

Spĺňajú nielen užitočnú funkciu uskladnenia všetkých potrebných ale aj možno už nepotrebných vecí do jedného celku. Všetko je tak na mieste a vždy poruke. Znovu už nemusíme pátrať po celej domácnosti, kde zmizol hľadaný predmet, stačí sa pozrieť do správneho úločného boxu či koša. Mnohé z nich sú zároveň veľmi estetické. Ich účelnosť si zamilujete a čoskoro má aj u vás doma úložný box každá skriňa a účelný kôš dostanú všetky stoly v domácnosti. V obývačke na letáky, noviny a ovládače, v kuchyni zase na fľaše s vodou a podobne.