Všetky upratovacie pomôcky majte poruke

Modelová situácia pre predstavu: najmete si človeka na podkladanie plávajúcej podlahy. So všetkým potrebným náradím príde do miestnosti, kde sa ide dávať podlaha. Vyzeralo by to veľmi neprofesionálne, keby odbehol viackrát do auta po pracovné nástroje, ktoré môže mať poruke a uľahčujú mu zaplatenú prácu. Na podobnom princípe fungujú aj upratovacie firmy a ich upratovacie „rituály“.

Všetky upratovacie pomôcky majte poruke

Všetky upratovacie pomôcky majte poruke (Foto: unsplash.com)

Nemárnite čas hľadaním upratovacích potrieb všade po dome. Noste ich so sebou alebo čo najbližšie pri sebe. Nikomu sa nechce presúvať z miesta na miesto štyrikrát po handričky alebo Jar na čistenie. Pre tieto účely skvele poslúži zástera s viacerými vreckami. Nemusíte nosiť celé balenia čistiacich prostriedkov. Do menšej nádobky odlejte potrebnú dávku. Budete ju mať poruke v zástere, kedykoľvek potrebujete.

Možnou alternatívou pri čistení je hoci menší kýblik, kam uložíte všetky potrebné prostriedky, aby ste sa mohli voľne presúvať z miesta na miesto. Nezabúdajte na dostatok utierok a rôzne čistiace prostriedky, ktoré uľahčujú prácu. Napríklad čistič na sklo a okná, podlahy, gauč, ďalší nábytok a podobne.