Aké svetlo vybrať do kúpeľne

V prípade kúpeľní býva častý problém nedostatok prirodzeného svetla. Cez malé okno ho neprenikne až tak veľa, preto by ste si mali dať záležať na výbere umelého osvetlenia. Aké stropné svetlo by ste mali vybrať a s čím ďalším by ste ho mali kombinovať?

Aké svetlo vybrať do kúpeľne (Foto: unsplash.com)

Hlavné stropné svetlo

Všeobecne sa odporúča, že by ste mali zvoliť jedno stropné svietidlo v kombinácií s jednou alebo viacerými nástennými lampami, umiestnenými blízko zrkadla. Rozmiestnenie svetiel závisí aj od toho, aká veľká kúpeľňa je a či sa v nej zvyknete upravovať. Berte do úvahy aj množstvo prirodzeného svetla počas dňa.

Hlavné svietidlo na strope by malo byť umiestnené v strede kúpeľne. Ideálne, ak bude zložené z viacerých žiaroviek a vďaka tomu si budete vedieť korigovať intenzitu svetla. Jeho dizajn by mal sedieť s dizajnom celej kúpeľne.

Aký ďalší typ osvetlenia zvoliť?

Keď už ste si vybrali hlavné svietidlo, máte možnosť si zvoliť aj ďalšie spôsoby osvetlenia. Dôležité je tiež osvetlenie zrkadla. Môžete zvoliť bodové svetlá, nástenné lampy alebo si vybrať rovno moderné, podsvietené zrkadlo. Posledná možnosť je najviac praktická. Aby bolo svetlo čo najprirodzenejšie, tak zvoľte teplú alebo neutrálnu bielu.

Rovnako by ste mali vyberať osvetlenie aj podľa toho, aby bolo vhodné do vlhkého priestoru a odolné voči korózií. Zvyknete v kúpeľni relaxovať? Možno by ste mohli zvoliť aj LED podsvietenie, ktoré môže lemovať steny v kúpeľni alebo priestor pod umývadlom. To vytvorí v kúpeľni útulnejšiu atmosféru. Ak v tom ešte nemáte jasno, pomôžete si inšpiráciami na internete. Pri nákupe online nezabúdajte na obľúbené kupóny, napríklad Svetla.sk zľavový kód, Merkury Market zľavový kupón a mnohé iné na KuponyZdarma.sk.