Kvalitná žumpa: V ktorých prípadoch sa vám do tohto vybavenia oplatí investovať

Pohodlie používania septických nádrží vo vidieckych domoch je nepopierateľné, pretože táto metóda umožňuje kompletné odvádzanie a čistenie odpadových vôd. Hlavnú časť práce vykonávajú mikroorganizmy, ktoré filtrujú odpadovú vodu v usadzovacom zariadení a tak nie je škodlivé pre životné prostredie, pretože po prechode tejto etapy sa hlavný objem vody absorbuje do pôdy a neovplyvňuje nepriaznivo okolitú pôdu.

Kvalitná žumpa: V ktorých prípadoch sa vám do tohto vybavenia oplatí investovať

Kvalitná žumpa: V ktorých prípadoch sa vám do tohto vybavenia oplatí investovať (Foto: dobrezumpy.sk)

Samozrejme, že na kvalitné zaistenie odpadovej vody v okolí vášho domu si musíte vybrať aj zariadenie, ktoré bude disponovať potrebnými vlastnosťami.

Výhody žúmp

Moderné žumpy sú v súčasnosti charakterom uzavretých priestorov nádrží, do ktorých sa spomínaná odpadová voda odvádza. To je dôvod, prečo je riziko nepríjemného zápachu úplne vylúčené. Ak by sa vám zišli, stačí si vybrať žumpy v Čadci a ktoromkoľvek inom najbližšom meste na Slovensku, ako je Prešov alebo Nitra.

Takéto nádrže môžu výrazne znížiť riziko kontaminácie pôdy odpadom z hospodárskych činností.
Vyznačujú sa spoľahlivosťou, sú vyrobené z vysoko kvalitného certifikovaného betónu a oceľovej výstuže.

Teda z materiálov, ktoré nie sú ovplyvňované vonkajšími faktormi. Navyše, ak sa dodržia pravidlá prevádzky, životnosť septiku bude viac ako 10 rokov a nemusíte utrácať dodatočné finančné prostriedky na jeho opravu.

Ale to nie sú všetky výhody moderných septikov. Jednou z ďalších je jednoduchá údržba systému, a to nie je potrebné pravidelné čistenie pomocou čistiarní odpadových vôd. Samozrejme, že je nutné dodržiavať základné pravidlá:

  • raz za 3-4 roky vykonať úplné vyčistenie;
  • nepoužívať pritom a ani v domácnosti silné chemické roztoky;

Ako ju inštalovať

Mnoho ľudí sa zaujíma o otázku pravidiel pre inštaláciu žumpy a existujúce obmedzenia. Jedinečnosť systému spočíva v tom, že je možné ho inštalovať do všetkých typov pôdy. Jeho použitie je pohodlné a bezpečné, aj keď je vysoká úroveň podzemnej vody. Samozrejme, že dôležité si je vybrať aj správnu veľkosť. Ponúkame vám tie od 4m3 až po žumpy do 12 m3. Všetko závisí od počtu členov v domácnosti a jej využívania a plochy, ktorú máte na umiestnenie tejto nádrže v okolí domu k dispozícií. V každom prípade je to univerzálna vec a dôležitý detail, do ktorého sa vám oplatí investovať.

Text:PR