Premýšľate o plastových oknách? Poskytnú vám niekoľko výhod

Nahradenie starých drevených okenných konštrukcií novými špecifickými plastami je dôležité a zodpovedné opatrenie, pretože nové okná nie sú vyberané iba na jeden alebo dva roky, ale aspoň na niekoľko desaťročí. No dlhá a úspešná prevádzka závisí predovšetkým od ich kvality. Okná by mali poskytovať teplo a pohodlie v dome, pohodlné prirodzené osvetlenie, chrániť pred hlukom mestského prostredia, byť jednoduché na starostlivosť a funkčnosť. My vám s presne takým výberom teraz pomôžeme.

Premýšľate o plastových oknách? Poskytnú vám niekoľko výhod

Premýšľate o plastových oknách? Poskytnú vám niekoľko výhod (Foto: unsplash.com)

Pozor na certifikát kvality

Certifikát kvality zaručuje, že výrobok spĺňa vysoké štandardy a parametre kvality na základe výroby s moderným technologickým postupom tých najlepších vlastností. Aj vy by ste si pri výbere spoločnosti, ktorá vám ponúka lacné plastové okná, mali túto skutočnosť overiť. Niekedy môže byť samotnou certifikáciou ale aj dobrá referencia spokojných zákazníkov.

Správny profil okna

To je tiež dôležitá vec, ktorej musíte venovať pri kúpe nových plastových okien pozornosť. Existuje niekoľko svetových lídrov výrobcov okenných profilov z PVC, hlavný rozdiel medzi výrobkami týchto firiem je často v receptúre plastovej výroby.

Výrobným procesom profilu je prechod teplého polyvinylchloridu cez špeciálnu formu. Dokončený profil je potom dutý a pomocou prepojení je rozdelený na komory, takzvané vzduchové vankúše. Počet týchto komôr určuje tepelnoizolačné vlastnosti profilu a okna ako celku. Čím vyšší je ich počet, tým lepšie. Aj vy si určite počet potrebných komôr v závislosti od klimatických podmienok vo vašom regióne a ideálne spolu s predajcom, ktorý vám môže spolu s novými oknami pomôcť vymeniť aj interiérové dvere.

Dvojité zasklenie

Okná s dvojitými sklami sú systémom niekoľkých vrstiev, medzi ktorými sú uzavreté spomínané komory. Sklenená jednotka a profil sú potom v takejto úprave zodpovedné za tepelné a zvukové izolačné charakteristiky okna. Pri výbere okien s dvojitým zasklením preto venujte pozornosť aj:

• Hrúbke skla, ktorá by nemala byť menšia ako 4 mm;
• Pre spoľahlivú ochranu je potrebné použiť viackomorovú jednotku, teda najmenej dve komory;
• Je možné použiť triplexové sklo, ktoré pozostáva z niekoľkých vrstiev, laminovaných špeciálnym filmom umiestneným medzi jeho vrstvami. Toto sklo je navyše bezpečné.

Potom si môžete vybrať ešte farebné prevedenie, to je už ale viac menej o estetike, no ani tá by sa nemala podceňovať. Biela klasika je asi najžiadanejší trend, no výber môže byť samozrejme aj iný. Dôležité je, že vďaka novým oknám budete spokojní so svojím bývaním oveľa viac.

Text:PR