3 spôsoby rozmiestnenia nábytku na koberci

Ak sa práve rozhodujete, ako na umiestnenie sedenia na koberec, napríklad do obývacej izby, máme pre vás niekoľko rád. Poznáme totiž hneď tri spôsoby rozmiestnenia nábytku na koberci. Podľa nich môžete siahnuť po veľkom, strednom alebo malom kúsku koberca. Od toho ide ruka v ruke aj rozmiestnenie nábytku na koberec. Pozrite sa, aké sú možnosti pri rozmiestnení nábytku na koberci.

3 spôsoby rozmiestnenia nábytku na koberci

3 spôsoby rozmiestnenia nábytku na koberci (Foto: unsplash.com)

1) Na koberci sa nachádza všetok nábytok

Miestnosť nadobúda luxusný štýl. Platí zásada, čím viac, tým lepšie. Uistite sa, že koberec a nábytok symetricky vyhovujú a nič nevyčnieva.

2) Koberec na nohy

Malá miestnosť nepotrebuje veľký koberec po väčšinovej ploche. Malý koberček umiestnený pod sedačkou, aby vaše nohy mohli stúpiť na mäkkú plochu, je ideálne a ekonomicky nenáročné riešenie. Vďaka tomu môžete pri menšom koberci kúpiť za rovnaký peniaz kvalitnejší koberec.

3) Koberec uprostred

Celé zariadenie miestnosti sústredené na koberci a nožičky kresla alebo čalúnených stoličiek sa dotýkajú podlahy.

Samozrejme môžete zvoliť aj čoraz obľúbenejší variant, kedy koberec neumiestnite v kombinácii s nábytkom. Vtedy ho môžete voľne položiť medzi jednotlivé kúsky nábytku alebo ďalšieho zariadenia. Možnosťou je aj to, že koberec neumiestnite vôbec, to je taktiež čoraz častejšou voľbou pri zariaďovaní.