Účinné prostriedky, ktoré si poradia s plesňou v dome

Komfortná a pohodlná kúpeľňa nie je luxus, ale životne dôležitá vec. Hlavným prvkom tejto miestnosti je nábytok, ktorý musí spĺňať zvolený štýl a potreby všetkých členov domácnosti. Umývadlo so skriňou v kúpeľni je najúspešnejším riešením, vďaka čomu môžete získať pohodlné a multifunkčné miesto na vykonávanie hygienických postupov.

Účinné prostriedky, ktoré si poradia s plesňou v dome

Účinné prostriedky, ktoré si poradia s plesňou v dome (Foto: unsplash.com)

Nesmie chýbať ani vaňa alebo sprchový kút. Jediné, čo v tejto miestnosti nepotrebujete, ale často sa s ňou aj tak stretnete – je pleseň.

Ako sa jej zbaviť?

Používajte kvalitné špárovacie hmoty. Na rekonštrukciu ale aj pri samotnej stavbe a obkladaní povrchov. Dobre izolovaný podklad, do ktorého sa voda a vlhkosť cez žiadne špáry nedostane je ten najlepší základ!
Výhodou dnešných materiálov tohto druhu je aj fakt, že okrem dobrých izolačných vlastností, sú vyrábané aj v rôznych farebných prevedeniach a odtieňoch. Takže ich môžete využiť pre akýkoľvek priestor s jeho špecifickým dizajnom.

Vyberte si dobré tmely

Po čase používania a vplyvom poveternostných podmienok sa vlastnosti niektorých materiálov menia. Budovy a stavby si sadajú, steny a ich omietky potom začínajú pod tlakom praskať a vytvárajú sa mosty, spôsobujúce prenikanie vody a vlhkosti do základov.

Zabrániť tomu môžete použitím tmelu s tými najlepšími vlastnosťami. Také, ktoré sa týmto procesom prispôsobujú. Už žiadne praskliny a zatekanie, ale iba dobré tesnenie. To a mnohé iné vám zaistí jedine dobrý tesniacu tmel s jeho univerzálnymi vlastnosťami a zložením.

Zvládne aj náročné podmienky

Najviac vody a vlhkosti máme v kúpeľni a kuchyni. Preto by ste si mali všetky dôležité miesta v týchto priestoroch dobre poistiť kvalitným tesniacim materiálom, a potom bude využitie priestorov jednoduché a bez zbytočných starostí.

Text:PR