Slovenský nábytok je kvalitný a má dlhoročnú tradíciu výroby

Poznáte to. Kúpite si stolík v pomerne drahom, no zahraničnom obchode a čakáte, že vám vydrží za tú cenu. No a opak býva pravdou. Takýto stolík vydrží v „plnej kondícií“ takých 5 rokov, no a potom sa začne prejavovať opotrebenie. Vtedy si ľudia konečne uvedomia, že by si mohli dať urobiť nábytok na mieru tu na Slovensku, za trošku vyššiu cenu, no dostanú oveľa vyššiu kvalitu.

Slovenský nábytok je kvalitný a má dlhoročnú tradíciu výroby

Slovenský nábytok je kvalitný a má dlhoročnú tradíciu výroby (Foto: pixabay.com)

Slovenský nábytok patril takmer vždy medzi nábytok s najvyššou kvalitou. Nehovoríme o nábytku predávanom na Slovensku, ale čisto vyrobenom, či už u nejakého živnostníka, u väčšej firmy alebo človeka, ktorý robí takýto nábytok len ako relaxačnú činnosť popri práci.

Investujte do kvality

U nás má výroba nábytku dlhoročnú tradíciu a ešte donedávna boli školy pre stolárov úplne plné. Je to remeslo, ktoré príchodom lacných obchodov s nábytkom začalo pomaličky zanikať, no ľudia už konečne pochopili, že sa v takýchto obchodoch naozaj neoplatí nakupovať. Nábytok z masívu vydrží toho naozaj veľa, no treba doň aj viac investovať. Preto ak si teraz zariaďujete byt, dom alebo len chalupu na záhrade, investujte radšej do kvality, ktorou podporíte lokálnu výrobu a zároveň kus nábytku s veľmi dlhou životnosťou.