Na aké otázky sa treba opýtať pri kúpe bytu

Kúpa nehnuteľnosti je dôležitým krokom v živote každého z nás. Na obhliadke bytu nebuďte však unesený a dôkladne si premyslite, čo všetko sa chcete ohľadom bývania opýtať. Často nás otázky, na ktoré chceme vedieť odpoveď napadnú až doma. Preto je dobré dopredu si premyslieť, čo vás bude o novom bývaní zaujímať.

Na aké otázky sa treba opýtať pri kúpe bytu

Na aké otázky sa treba opýtať pri kúpe bytu (Foto: byty-premiere.sk)

Predaj bytov v Bratislave prekvitá, na trhu je množstvo ponúk a vybrať si tú pravú pre vás zo širokého výberu je mnohokrát náročnejšie ako sa môže na prvý pohľad zdať. Ponuka pre byty v Bratislave nie je malá a aj kvôli tomu nenechávajte nič na náhodu. Na všetky kladené otázky by vám mala vedieť predávajúci odpovedať.

Všímajte si dispozíciu bytu, ale aj stav strechy a pivnice. Niekedy nie je na škodu vidieť ani stav rozvodov a kanalizácie aby ste sa potom nečudovali prípadným neočakávaným výdavkom. Okolie a občianska vybavenosť je tiež veľmi kľúčová. Samotná lokalita, kde sa nehnuteľnosť nachádza je veľmi podstatným aspektom, podľa ktorého sa mnohí rozhodujú pre alebo proti danej kúpe.

Na aké otázky sa treba opýtať pri kúpe bytu

Na aké otázky sa treba opýtať pri kúpe bytu (Foto: byty-premiere.sk)

Nové byty v Bratislave tiež nemusí byť zlým rozhodnutím aj napriek možno o niečo vyššej cene pri kúpe. Z dlhodobého hľadiska sa to vyplatí viac, ako kúpa staršieho bytu. Viete totiž s istotou povedať, že v byte pred vami nikto iný nebýval. Sú tam omnoho menšie šance skrytej časom spôsobenej závady. Taktiež technológie idú dopredu, stavba je úspornejšia, máte tak menšie náklady na bývanie, žiadne blízke plánované opravy nie sú a má to aj iné výhody.

Navyše si môžete zvoliť nielen podlažie, ale aj dispozíciu, terasu či lodžiu a mnoho iných aspektov, ktoré prispejú k tomu aby ste si konečne našli svoje vysnívané bývanie. Byty premiére sú jednoznačne skvelou príležitosťou, ktorá sa už nikdy nemusí opakovať. Na všetky otázky, ktoré vás budú ohľadom budúceho bývania zaujímať vám ochotne všetci zodpovedia a vy sa potom budete môcť len bezstarostne nasťahovať. Zohnať krásny nový byt dokonca s perfektným výhľadom na Bratislavu nebolo nikdy jednoduchšie.

Text: PR