Farebná sedačka rozžiari váš domov!

Výber sedačky je pomerne náročný proces. Potrebné je zohľadniť množstvo faktorov od materiálu, veľkosti priestoru, kde má byť umiestnená, cez hlavnú funkciu, ktorú má spĺňať, až po farbu, ktorá sa do daného interiéru hodí. A to môže byť niekedy náročnejšie, ako sa zdá. Aj preto väčšina ľudí uprednostňuje neutrálny vzhľad, ktorý sa hodí ku všetkému, no farebný variant často dokáže so vzhľadom izby hotové zázraky.

Farebná sedačka rozžiari váš domov!

Farebná sedačka rozžiari váš domov! (Foto: PR)

Pri nákupe sedačky väčšinou staviame na istotu a snažíme sa vybrať neutrálne pôsobiaci vzhľad, ktorý sa hodí k nábytku a doplnkom akejkoľvek farby. Lenže odvaha sa veľakrát vypláca. Neutrálna sedačka môže v kombinácii s farbami ostatných predmetov v izbe niekedy pôsobiť príliš fádne až sterilne. Naopak, výrazný kúsok dokáže aj chladnú miestnosť zútulniť a dodať jej potrebný „šmrnc“. „Ľudia väčšinou uprednostňujú čiernu, bielu, hnedú, kávovú, krémovú alebo šedú farbu, ktoré sa ľahko kombinujú s rôznymi dekormi, no farebný variant, napríklad v pudrovej ružovej alebo kráľovskej modrej, môže interiér rozžiariť a vytvoriť z neho útulný domov,” hovorí Martin Škrabala, vedúci predaja spoločnosti Albero nábytok.

Farebná sedačka rozžiari váš domov!

Farebná sedačka rozžiari váš domov! (Foto: PR)

Farby a ich vplyv na náš život

Vo všeobecnosti je známe, že farby vo významnej miere ovplyvňujú našu psychiku, preto je potrebné tento aspekt zohľadňovať aj pri „dizajnovaní“ domácnosti. Kým svetlé pastelové farby pôsobia upokojujúco, tmavé alebo pestré farby nás napĺňajú energiou, ktorá je dôležitá najmä pri súčasnom stresujúcom životnom trende. Uprednostniť farebnú sedačku pred nevýraznou môže mať na nás pozitívny vplyv.

V prípade, že si neviete predstaviť, ako by vo vašom dome vyzerala, skúste sa poradiť s odborníkmi v Albero nábytok, ktorí vám ochotne pomôžu. Zohľadnia pritom vaše predstavy, potreby a farebné prevedenie ostatného nábytku v obývačke. Napríklad rohová sedačka Solaris L v bordovom variante dodá eleganciu a nádych luxusu každej miestnosti a hodí sa takmer ku všetkým farebným prevedeniam nábytku. Jednoznačne najviac však vynikne zladená so svetlými farbami. Moderné bývanie z vášho bytu urobí zasa sedačka Oregon vo výraznej zelenej farbe. „V ponuke Albero nábytok máme množstvo farebných sedačiek rôznych rozmerov, materiálov a funkcií, z ktorých si určite vyberie aj ten najnáročnejší zákazník,” hovorí Martin Škrabala.

Ak sa aj napriek odporúčaniam necítite na výrazné farby, kraľujúcou farbou roka 2019 je okrem koralovej aj medovo hnedá. Je menej výrazná a zároveň dodá vášmu domovu moderný nádych. Zabijete tak hneď dve muchy jednou ranou.

Dôležité je pohodlie

Samozrejme, vizuálna stránka zohráva dôležitú úlohu, ale nie je najdôležitejšia pri výbere vysnívanej sedačky. Alfou a omegou je pohodlie, to musí byť vždy na prvom mieste. Preto je dôležité si pohovku pred kúpou najskôr vyskúšať a nespoliehať sa na nákup cez internet, ktorý môže byť skresľujúci.

Text:PR