5 osvedčených rád, ako na boj s nečistotami

Prachovky z peria sú ideálne na kúty, žalúzie alebo vyššie usadený prach na skriniach. Prachovka z pštrosieho peria je síce drahšia, ale zato veľmi dobrá investícia do budúcnosti. Prachovka je účinná na každodenné a časté zbavovanie sa prachu. Ak máte doma viac ako dvojtýždňový prach, vhodnejšia pomôcka bude bavlnená handrička alebo vysávač s menšou násadkou určenou na odstránenie prachových čiastočiek. Ak sa chcete vyhnúť prachovému oblaku valiacemu sa z horných plôch nábytku, zvyknite si utierať prach každé dva týždne.

5 osvedčených rád, ako na boj s nečistotami

5 osvedčených rád, ako na boj s nečistotami (Zdroj: Unsplash.com)

Usadeniny a mastnoty spôsobené varením, pražením či inou úpravou jedla v kuchyni jednoducho odstránime pomocou saponátov a čistiacich prostriedkov s citrónovou alebo pomarančovou vôňou. Predtým ako na kuchynskú linku použijete čistiaci prostriedok, uistite sa, či účinné látky v čistiacom prostriedku nepoškodia povrch kuchynskej linky alebo kachličiek. Na silnejšie usadeniny použite sódu bikarbónu ( vodu, čistiaci prostriedok a lyžičku sódu bikarbóny zmiešajte a roztok naneste na poškodenú plochu).

Hrdza na zábradliach, verande či garážových dverách nie je nič príjemné. Na jej odstránenie nepotrebujete kyselinu. Namiesto nej použite citrón. Kyselina citrónová dokonale rozpustí hrdzu. Citrón rozdeľte na dve polovice, jednu polovicu vyšťavte a šťavu z cintróna pridajte do vody. Vzniknutý roztok nechajte na desať minút odstáť. Naneste na nečistoty. Pre horšie usadeniny hrdze, ktoré sa nedajú len tak ľahko odstrániť, použite drôtenú kefu. Nechajte pôsobiť citrónový roztok a potom zmyte čistou vodou.